חלום על נעליים

חלום על נעליים

יש לי חברה שיש לה פטיש מיוחד לנעליים. היא חייבת לקנות זוג נעליים חדש לפחות אחת לשבועיים. ארון הנעליים שלה מפוצץ בנעליים ואני לא רוצה לחשוב איך נראה החדר שלה לפני יציאה לבילוי.

אתמול היא התקשרה אלי וסיפרה לי על הנעליים החדשות שלה, מה שעורר אצלי 2 דברים: הראשון – שביעות רצון עצמית על כך שאני מסתפקת ב- 2 זוגות נעליים אלגנטיות ו- 3 "יומיומיות", והשני: לכתוב פוסט על משמעותם של נעליים בחלומות.

אני שבה וטוענת שלחלומות שלנו יש היגיון (אולי בניגוד למה שרובנו חושבים), אז בואו ונחשוב יחד מה יכולה להיות הסימבוליקה של נעליים? מה בעצם אומר חלום על נעליים?

נעליים מחברות אותנו אל האדמה, מקרקעות אותנו, אנחנו הולכים בהן והן מגינות עלינו מפגיעות ע"י עצמים חדים ומכאיבים. ישנו גם הביטוי המוכר "להיכנס לנעליים של…" – שמשמעותו: לאמץ לעצמי תפקיד מסויים.

כל אלה (ועוד) עומדים מאחורי הנעליים כסימבול בחלום. עכשיו ניקח את ההסבר הזה, נרחיב אותו ונראה איזו הבנה הוא נותן לגבי החלום הספציפי שלנו.

נעילת נעליים בחלום שלך מצביעה על חיבור/קרקוע. היא מסמלת את העמידה מאחורי האמונות שלך. אם את משנה את הנעליים, החלום עוסק בתפקידים המשתנים שלך, וחלום על נעליים חדשות יצביע על גישה חדשה לחיים.

חלום בו אתה לא נועל נעליים מסמל התמודדות עם סוגיות של זהות העצמית שלך ("מה התפקיד שלי בחיים"). הוא גם מייצג חסר רגשי, חוסר ניידות, או אי הבנה. לחלופין, לחלום שאתה לא נועל נעליים מסמל אולי את השובבות שלך ורגיעה, כמו ילדים שחולצים את הנעליים במגרש המשחקים. (הפירוש המדוייק תלוי בתסריט המלא של החלום). חלום בו איבדתי את הנעליים מצביע על כך שאני מחפשת את זהותי, את הדרך האישית שלי.

חלום על נעילת נעליים לא תואמות מרמז על אי-הלימה כלשהי, התנגשות של "תפקידים" בחייך. חלום כזה יכול גם להצביע על פזיזות, חיפזון כלשהו שגרם לכך שבחרת בנעליים שונות.

בואו ונראה דוגמא לחלום קצר:

חלמתי שאני הולכת לקניון וכשאני מגיעה לשם אני מגלה שאני יחפה. התקשרתי לחברה שלי שגרה קרוב וביקשתי ממנה נעליים. היא הגיעה במהירות עם זוג נעליים והלכה לדרכה.

בחלום הזה להיות יחפה לא היה טוב לחולמת (היא חיפשה פתרון מיידי) ומכאן שהחלום מצביע על מצב לא נוח עבורה, התלבטות כלשהי. החברה שמביאה לה את הנעליים מספקת את הפתרון, והחלום בעצם רומז לה שגישתה של חברתה לחיים מתאימה לחולמת (לפחות בנקודת הזמן הנוכחית).

ועצתי לחולמת: חשבי על משהו בחייך שמטריד אותך לאחרונה, מה גורם לך לאי נוחות? מהי גישתה של חברתך לנושא הזה? מה בדרך שלה יכול לעזור לך? אולי היא מישהי שלוקחת את החיים בקלות? האם יש לה חוש הומור מפותח? החלום מפנה את תשומת ליבך לדרך חשיבה שונה משלך – זו של חברתך, שהגישה שלה יכולה לסייע לך להתמודד טוב יותר עם האתגר. לפעמים התבוננות דרך עיניים של אחר מראה לנו זווית שלא חשבנו עליה.

חלמתם על נעליים? אשמח לשיתוף שלכם.

רוצים לקרוא על סמל אחר בחלום? כתבו לי

ועד אז אל תשכחו לתעד את החלומות במחברת שתימצא תמיד ליד המיטה שלכם.

חלום על נעליים - נורית החלומית

Comments

  1. שלום,

    יש לי חברת ילדות טובה שהיתה יותר מאחותי ואנחנו לא מדברות בגלל אירוע מסוים במשך שנים רבות. היינו גם שכנות טרם אני והיא התחתנו. אמש חלמתי כי שתינו בבתים הקודמים שלנו (שכנות) והיא קוראת לי כדי להראות לי שקנתה נעליים חדשות. זוכרת בבירור כי מדובר בנעליים שחורות מבריקות שטוחות יפיפיות וזהו לא זוכרת כלום מעבר. האם יש לזה משמעות או פירוש מסויים???? עברו הרבה שנים (6 שנים) ולא חשבתי עליה בכלל ופתאום באה לי בחלום באופן מוזר. קמתי בתחושה לא טובה אז מסקרן אותי… אשמח ואודה לקבלת הסבר אם יש. תודה מראש.

Speak Your Mind

*