איך ניצלתי מאונס בעזרת נחש

זה קרה בהודו, אליה נסעתי לטיול.

בנסיבות לא ברורות נתפסתי והובלתי למעצר במקום עלוב, שיש בו המון נשים, רובן הודיות שאינן דוברות אנגלית, וכך התקשיתי להבין מה ולמה, ידעתי רק שמצבי גרוע, שכדי להשתחרר מכאן אני צריכה סכום עצום של כסף שלא נמצא בידי. בהמשך אני מבינה שגורלי – כמו גורל כל הנשים כאן –הוא השפלות שונות, בהן גם אונס קבוצתי.
וכך מגיע "תורי". אני נגררת כאשר עיני מכוסות, למרכז החדר, ומצפה לגרוע מכל….

לפתע אני מרגישה כאב ביד, אני מבינה שנחש מכיש אותי ומחליטה להיכנע להכשה ולא להאבק בו – למרות הכאב. הנחש מכיש אותו באצבע ואח"כ בשורש כף היד. זה נמשך כמה דקות ואז הכאב נפסק ואני מבינה שזה היה סוג של מבחן ושעמדתי בו בהצלחה.

 פתאום מתרחש מהפך! אני נמצאת בחדר מאוד מפואר, לבושה בשמלה שכולה זהב ונועלת נעליים מוזהבות. ואם לא די בכך אז אני גם בת זוגו של המנהיג כאן והוא מאוד גאה בי ומציג אותי בפני קהל גדול שמריע לי….

 איזה חלום…..   !!!

  איך מפרשים חלום כזה?

 התחלתי (כדרכי תמיד) מהקטע שהכי סיקרן אותי, משהו פנימי שמשך את תשומת ליבי אליו: הפעם היתה זו תמונת הנחש שהכיש אותי. מבין האפשרויות הרבות בהן ניתן לפרש את הנחש בחלום, אני מתחברת בעיקר לנושא הטרנספורמציה (הנחש משיל את עורו ומצמיח עור חדש, וזה מסמל בחלום התחדשות) ולריפוי (נחש מופיע בכל סמלי הרפואה. המקור לכך הוא כמובן נחש הנחושת התנ"כי). מכאן שהחלום עוסק בריפוי ובהתחדשות שלי. הנחש הוא זה שיצר את המעבר המופלא מהמקום הכי נמוך אל המקום הכי גבוה, מסבל-שבי-השפלה אל עושר ומעמד גבוה.

ואז שאלתי את עצמי: מהו הדבר שיכול לגרום לשינוי הזה? ושוב הנחש הוא זה שסיפק את התשובה: הנשיכה שלו את כף ידי הזכירה לי את הכאב שאני מרגישה בזמן כתיבת דפי בוקר (טכניקה מומלצת ע"י ג'וליה קמרון לחיבור והגברת היצירתיות שלנו). בחלום אפשרתי לנחש להכיש אותי למרות הכאב שחשתי, ומכאן שהחלום כמו אומר לי: המשיכי וכתבי – למרות הכאב בכף היד…

זהו חלום שיש בו הדרכה עבורי: להמשיך ולכתוב, להעמיק את החיבור אל היצירתיות שבי משום שזו הדרך שלי לצאת מ"בירא עמיקתא אל איגרא רמא", כלומר הצמיחה שלי תגיע מתוך הכתיבה, מתוך היצירתיות שלי, והחלום גם מעודד אותי להיות נחושה בדרכי (ההתגברות על הכאב בחלום).

חלמתם על נחש? שתפו, ספרו.

ומה דעתכם על החלום ועל הפתרון?

אני ממתינה בעניין רב לתגובותיכם.

חלומות נפלאים

נורית