פענוח חלומות

מידי לילה אנחנו חולמים לפחות 4-5 חלומות. כן,כך כולנו, גם אלה מאיתנו שלא זוכרים ובכלל מוכנים להישבע שבחיים שלהם לא חלמו. אולי זו היא הסיבה לכך שפענוח חלומות היה בעבר מקצוע מאוד מבוקש? זוכרים את יוסף אבינו, שבזכות הכישרון שלו בפענוח חלומות קיבל את חייו במתנה ואף נהיה המשנה לפרעה?

בתרבות המערבית, לתוכה נולדנו כולנו, נתפס היום החלום כקוריוז ליילי ולכן אין עיסוק מקצועי-רציני בפענוח חלומות, למעט חלק מהפסיכולוגים, שמוצאים בחלומות פתח לסודות הנפש.

מגיל צעיר התחלתי להתעניין בחלומות ופשרם והניסיון שצברתי בתחום הזה מאפשר להגיד בביטחון רב שיש בחלומות שלנו כל כך הרבה, שאני מציעה לכולם ללמוד את לפענח את חלומותיהם.

פענוח חלומות – בשביל מה זה טוב?

לא ייאמן, אבל אני עדיין שומעת מידי פעם את השאלה הזו: פענוח חלומות? למה בכלל צריך את זה?

החלומות הליליים שלנו הם כלי הביטוי של חלקים שקטים יותר שלנו, שלא באים לידי ביטוי בחיי העירות. החלומות שלנו מציפים מחשבות כמוסות, חוויות שעברנו ושאולי התעלמנו מהן, או שלהיפך: יצרו לנו סוג של טראומה, אותה החלום שחוזר על עצמו עוזר לנו לשחרר. חלומות בהחלט מגלים לנו רגשות ומחשבות שלפעמים נעלמים מהתודעה שלנו במהלך היום.

התועלת העיקרית הטמונה בפענוח חלומות הינה ההכוונה שהם מספקים לחולם. זוהי הכוונה אישית-ממוקדת, שפונה ישירות אל החולם, מדברת את שפתו, עושה שימוש באוצר החוויות שלו ומיועדת לעזור לו לשפר משהו בחייו.

החלום הוא יצירה אישית של כל אחת ואחד מאיתנו וכל אחד מאיתנו יכול ללמוד פענוח חלומות, בדיוק כפי שניתן ללמוד שפת דיבור זרה (אנגלית/צרפתית וכו').

איך למדתי פענוח חלומות

גיליתי את עולם החלומות בגיל צעיר. היו לי כמה חלומות שגרמו לי לתהות מאיפה הגיעו אלי הסרטים הליליים האלה… בהיותי תולעת ספרים, נתקלתי בספריה בספרו של פרויד "פשר החלומות", אותו קראתי בעניין רב. היתה לי גם חברה טובה שהתעניינה אף היא בחלומות ודיברנו לא מעט על פענוח חלומות.

קראתי כל מה שיכולתי על חלומות: ספרים, מאמרים, מחקרים. הלכתי לקורסים שונים. מהילדות ועד היום זה תמיד מרתק אותי. בשלב כלשהו התחלתי לתרגל פענוח חלומות שלי ושל מכרי. מתוך העניין האישי שלי גם ניהלתי במשך כשנה את פורום פענוח החלומות בתפוז.

כיום פענוח החלומות שלי מתבסס על הניסיון הרב שצברתי ועל אינטואיציה. אני מעבירה בשמחה את הידע של לאחרים בהרצאות, סדנאות וקורסים בהם אני מלמדת את שפת החלומות ואת התועלת הרבה שיש בהם לכולנו.