חלום על שיניים

יש לי שתי חדשות טובות בשבילך:

  1. אתה ממש לא לבד. המוני אנשים חולמים שאיבדו כמה שיניים או אפילו את כולן בבת אחת.
  2. בניגוד למיתוס הנפוץ: זה איננו חלום שמבשר על אסון חלילה!

 

כשניהלתי פורום של פענוח חלומות לפני שנים רבות לא עבר שבוע מבלי שמישהו התלונן על חלום שכזה. אנשים הגיעו לפורום מבוהלים, משום שישנה פרשנות על פיה זה חלום שבעקבותיו קורה אסון כלשהו במשפחת החולם.

לשמחתי הרבה אני יכולה לבשר שזה ממש לא נכון.

כמו מרבית החלומות, גם חלום כזה מעלה על פני השטח מצוקה כלשהי של החולם. וכמו מרבית החלומות – גם לחלום כזה יש הסבר שהוא די הגיוני:

השיניים נמצאות בפה – שהוא איבר התקשורת שלנו וגם זה שמשמש לאכילה. אם איבדתי את כל השיניים שלי יש לזה 2 תוצאות: 1. קושי באכילה 2. קושי בדיבור. והתוצאה של אלה: 1. אם אני לא אוכלת – אין לי כוח.

עכשיו נחבר את שתי התוצאות ונקבל תמונה של מצוקה עקב קושי לבטא את עצמי. מכירים את הביטוי "לחוק אין שיניים"? המשמעות שלו היא שזהו חוק "בלי כוח".

חלום על שיניים - נורית אטנר

מרבית החלומות האלה חושפים מצב של קושי באסרטיביות או קושי שנובע מענייני סמכות ומרות. דוגמאות: אני חיילת ולא יכולה להגיד למפקד שלי את מה שאני חושבת עליו… כך גם לגבי יחסי עובד-מעביד, הורה-ילד וכו'. בכל מערכות היחסים האלה יכול להיות מצב שבו הצד ה"נשלט" / ה"נמוך" יותר צובר כעסים והתמרמרות, אבל אין לו/לה יכולת לתת ביטוי לרגשות האלה.

החלום נותן ביטוי לרגשות האלה וכך מאפשר הקלה מסויימת. בנוסף לכך, החלום מעלה למודעות של החולם את העניין. החולם המודע יכול לבחור לתת ביטוי לכעסים שלו בדרכים אחרות (כתיבה למשל) וכך להקל על עצמו.

חלמתם? רשמו את החלום מייד! כל פרט בחלום חשוב כדי לפרש אותו.

מוזמנים גם לאתר שלי לקרוא מאמרים נוספים ולהוריד את המדריך החינמי שלי לפירוש חלומות  www.nuritdreams.com